X Memoriał Jerzego Turka

Ubiegłoroczne zawody wygrała tzw. „metoda”. W tym roku, na innym łowisku, w Jeziorzanach, liczył się spławik. Wielu uczestników zawodów sięgnęło po 6 – 7 metrowe „baty”, którymi skutecznie odławiali karasie i leszcze. Karpie i amury umęczone upałami właściwie nie żerowały, choć nielicznym udało się je skusić na wymyślne przynęty. 

Od godz. 7.30 na łowisko Tarczyńskiego Towarzystwa Wędkarskiego „JAŹ” w Jeziorzanach przybywali uczestnicy zawodów. Wszystkim zapewniono kawę, herbatę, przekąski zimne i gorące przygotowane przez komisję gospodarczą Koła 29 PZW. O godz. 8.00 uroczyście rozpoczęto X Memoriał Jerzego Turka. Poinformowano o tym, że wydarzenie odbywa się pod patronatem burmistrza Miasta Kobyłka, przedstawiono sponsorów zawodów, minutą ciszy uczczono patrona zawodów. Następnie głos zabrali Bolesława Turek i Konstanty Turek wspominając patrona zawodów. Sędzia główny zawodów Henryk Podgórski przedstawił zasady rywalizacji i przystąpiono do losowania stanowisk. O godz. 10.30 rozpoczęły się zawody, w których udział wzięło 55 uczestników.

Zawody zakończono o godz. 14.30. Ważenie ryb, podliczenie wyników zawodów, wyłonienie najlepszych w kat. kadet, junior, kobieta, 55+, wypisanie dyplomów trwało do godz. 16.30. W tym czasie wszyscy mogli posilać się przekąskami z grilla, pyzami i słodkościami ufundowanymi przez masarnię MARETA, firmę BETI i piekarnię KALINKA z Kobyłki. W zakończeniu wydarzenia uczestniczył wiceburmistrz Miasta Kobyłka Grzegorz Świętorecki. Zwycięzcom wręczono pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Wszystkim pozostałym uczestnikom wręczono nagrody ufundowane przez sponsorów, które przypadły im w drodze losowania. We wręczaniu nagród uczestniczył wiceburmistrz Miasta Kobyłka i Bolesława Turek. Uroczystego zamknięcia zawodów dokonał prezes kobyłkowskiego Koła PZW Zbigniew Turek zapraszając wszystkich do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy sponsorom:

Zawody pod patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka – Edyty Zbieć

Patronat medialny – Wieści Podwarszawskie, Wędkarstwo 360

Sponsor główny - KONGER - Bogdan Gosztyła

Obsługa fotograficzna – Artur Kruk

Sponsorzy: BETI - produkcja wyrobów garmażeryjnych - Beata Szulkowska, GUTMIX - Edmund Gutkiewicz, INSEL - Zbigniew Zajdenc, IRADEX - Adam Wiśniewski i Karol Zakrzewski, Jerzy Roszczyk, Danuta i Włodzimierz Kruk, Masarnia MARETA - Teresa i Andrzej Kołbuk, Elżbieta i Wiesław Kacprzak, Piekarnia KALINKA - Jacek Pastewka, Roman Runo z Kanady, Joanna Turek.

Zawody sędziowali: Henryk Podgórski, Roman Jachacy, Włodzimierz Kruk i Zbigniew Turek.

Najlepsi w kategoriach:

 najlepsza kobieta – Elżbieta Galewska

 najlepszy kadet – Wojtek Kawka

 najlepszy junior – Bartosz Zygmunt

najlepszy w kat. 55+ – Marek Gotowiec

Największa ryba:

amur 4 500 pkt. – Leszek Przyborowski

Pierwsza „10” zawodów:

  1. Zbigniew Płoński             14000 pkt.
  2. Robert Kowalczyk           11500 pkt.
  3. Paweł Pietrucha              11090 pkt.
  4. Michał Szmurło                9100 pkt
  5. Tomasz Fluks                  8750 pkt
  6. Patryk Kochański             8420 pkt
  7. Piotr Przybysz                 8260 pkt
  8. Jarosław Kotliński             7980 pkt
  9. Wisław Znajdowski           7940 pkt
  10. Zbigniew Skibski              7735 pkt

Pełne wyniki zawodów dostępne pod linkiem --> wyniki.