III Memoriał Jerzego Turka

III Memoriał Jerzego Turka

 

 W niedzielę, 13 maja na łowisku w Ossowie odbyły się zawody wędkarskie III Memoriał Jerzego Turka, na którym licznie stawili się wędkarze z kobyłkowskiego Koła PZW, zaproszeni goście, przyjaciele i rodzina patrona Memoriału - wędkarza z zamiłowania.

  Po uroczystym powitaniu blisko 60 zawodników, prezes Koła numer 29, Jan Krzysztof Skrzypkowski zaprosił wszystkich do losowania stanowisk. Jedni mieli więcej szczęścia i swój sprzęt mogli rozstawiać tuż przy miejscu zbiórki, innych zaś czekała wycieczka na drugą część stawu. Jak się jednak okazało los zrekompensował długą wędrówkę zdecydowanie lepszymi wynikami podczas samych zawodów. To właśnie w węższej części łowiska i na jego północnym brzegu ryby najchętniej współpracowały z wędkarzami, których zmaganiom przyglądała się duża liczba gości i kibiców.


  Wielu zawodników toczyło emocjonujące pojedynki z walecznymi karpiami, a niektórzy konsekwentnie odławiali średnie leszcze. To właśnie te ryby wyłoniły zwycięzców Memoriału. Pierwsze miejsce i puchar przechodni trafił do Andrzeja Giluka. Drugie miejsce „wyłowił" niezwykle utalentowany wędkarz młodego pokolenia - Mateusz Turek. Trzecie miejsce powędrowało do Dariusza Boguckiego, w siatce którego znalazł się
m.in. prawie 2-kilogramowy szczupak!

  Nie sposób nie wspomnieć o znakomitej atmosferze w której przebiegały zawody i udziale mniej licznych, ale bardzo cennych dla wędkarstwa sportowego kategorii - kobiet oraz kadetów. To właśnie do jednej z Pań powędrowała nagroda fair play. Otrzymała ją Martyna Szpondowska, która wykazała się bardzo wysoką kulturą osobistą i nieprzeciętną klasą przez cały przebieg zawodów, stając się tym samym wzorcem do naśladowania dla pozostałych wędkarzy i wędkarek. Pamiątkowy puchar fair play wręczył Martynie syn Jerzego Turka, Piotr Turek który wytrwale kibicował zawodnikom od samego rana.


Po wręczeniu nagród, które jak warto podkreślić otrzymali wszyscy uczestnicy Memoriału przyszedł czas na wyśmienity poczęstunek i wzajemną wymianę doświadczeń po zmaganiach z wędką. Adam Niemiec z „Wędkarskiego Świata" po zawodach powiedział: Memoriał Jerzego Turka to zawody, na które czekałem od dłuższego czasu i nie zawiodłem się. Co prawda popełniłem kilka błędów i osiągnąłem wynik, który lepiej przemilczeć. Jednak nie samymi zawodami człowiek żyje. Była świetna atmosfera, wyśmienite jedzenie, spotkałem wielu dobrych znajomych. Już czekam na kolejną edycję...

 

 Warto odnotować również udział dwóch bardzo ważnych osób, którego tego dnia pojawiły się w Ossowie - mowa o jednym z najwybitniejszych polskich wędkarzy wszechczasów Edmundzie Gutkiewiczu, który wziął udział w zawodach i ufundował wiele wspaniałych nagród oraz burmistrzu Kobyłki Robercie Roguskim - nieodłącznym gościu i dobrym duchu wszystkich zawodów organizowanych przez Koło nr 29 PZW.

  Za rok w tym samym miejscu i zapewne w bardzo podobnym składzie spotkamy się znowu, aby ponownie uczcić pamięć Jerzego Turka - niezapomnianego aktora i jak jednym tchem powtarzają ci, którzy mieli przyjemność i zaszczyt poznać Go osobiście - wspaniałego, otwartego i pogodnego człowieka.

 

Damian Furmańczyk

 

Wyniki zawodów:

 kat. open

1. Andrzej Giluk - 11 400 pkt.

2. Mateusz Turek - 10 510 pkt

3. Dariusz Bogucki - 9 820 pkt.

4. Damian Furmańczyk - 8 360 pkt.

5. Kowalczyk Grzegorz - 8 020 pkt.

6. Rafał Zbrzeźniak - 6 630 pkt.

7. Dariusz Kowalski - 6 410 pkt.

8. Jacek Matejak - 5 790 pkt.

9. Piotr Szpondowski - 5 620 pkt.

10. Łukasz Kalmus - 5 590 pkt.

 

kat. najlepsza kobieta

Ewelina Skibska - 5 260 pkt.

 

kat. najlepszy kadet

Michał Turek 2 210 pkt

 

kat. najlepszy junior

Mateusz Turek - 10 510 pkt

 

największa ryba zawodów

karp - 3 720 pkt. złowiony przez Krzysztofa Strucińskiego

 

nagroda fair play

Martyna Szpondowska

 

 

Zawody pod patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka Roberta Roguskiego

Patronat medialny:

Wędkarski Świat, Wieści Podwarszawskie

 

Sponsorzy:

Bolesława i Piotr Turek

GUTMIX - Edmund Gutkiewicz

INSEL - Zbigniew Zajdenc

IRADEX - Jarosław Wiśniewski

Jerzy Roszczyk

KONGER - Bogdan Gosztyła

KWIAKRA - Anna Kwiatkowska, Mirosława Krasnodębska

Masarnia MARETA - Teresa i Andrzej Kołbuk, Elżbieta i Wiesław Kacprzak

Piekarnia KALINKA - Jacek Pastewka

Sklep U KRZYŚKA - Hanna i Krzysztof Wójcik

Studio ADICAM - Sławomir Wyszyński

Roman Runo

WIEŚCI PODWARSZAWSKIE - Elżbieta Marchewka

W nagłośnieniu imprezy pomógł ks. Jacek Dębski

W sędziowaniu zawodów pomogli: Krystyna Wszołek i Henryk Podgórski.