IV Memoriał Jerzego Turka 19.05.2013

 

 W niedzielę, 19 maja na stawach w Ossowie odbył się IV Memoriał Jerzego Turka. Organizatorem zawodów, w których udział wzięło ponad 50 wędkarzy i wędkarek, był zarząd kobyłkowskiego Koła PZW. Sędzią głównym był Henryk Podgórski, a pomagali mu: Krystyna Wszołek, Krzyassztof Wójcik, Jan Krzysztof Skrzypkowski, Włodzimierz Kruk, Robert Rawski i Zbigniew Turek.

 Wśród startujących nie zabrakło znanych twarzy. Na starcie pojawili się m.in. drużynowy Mistrz Świata Adam Niemiec, brązowy medalista MŚ - Tomasz Solka oraz ubiegłoroczny zwycięzca GPX Okręgu Mazowieckiego w dyscyplinie spławikowej - Łukasz Kalmus.

 Zanim jednak organizatorzy przywitali uczestników Memoriału, część z nich wraz z burmistrzem  Kobyłki Robertem Roguskim i rodziną aktora tradycyjnie złożyła wiązanki i zapaliła znicze na grobie patrona zawodów

 Po uroczystym rozpoczęciu zawodów, którego dokonał burmistrz Kobyłki Robert Roguski, wszyscy przystąpili do losowania, po czym rozeszli się w kierunku swoich stanowisk. Od samego początku zmagań wszystkich wędkarzy wspierał i motywował syn Jerzego Turka - Piotr. O dobrą atmosferę nie trzeba było się martwić. Fantastyczny klimat zawodów czuć było od samego rana, czemu niewątpliwie sprzyjała także wspaniała, iście letnia pogoda.

 Choć wyniki i osiągnięcia indywidualne w tego typu zawodach schodzą na plan dalszy, tego dnia wszyscy bardzo profesjonalnie i sumiennie podeszli do wędkarskiej potyczki z karpiami i leszczami. Na wędkach zawodników gościło mnóstwo pięknych ryb, przy czym wiele razy to właśnie one wychodziły z pojedynków zwycięsko. Po 4-godzinnej turze najlepszą zawodniczką okazała się Ewelina Skibska, która co warto podkreślić, pierwszy raz na tym łowisku startowała w zawodach wędkarskich z tyczką w ręku. Tym większe brawa dla młodej wędkarki, która daleko w tyle zostawiła wędkarskie tuzy. Drugie miejsce wywalczył Robert Kowalczyk, zaś trzeci był Zbigniew Płoński. W kategorii juniorów triumfował Mateusz Turek, zaś najlepszym z kadetów okazał się Dawid Duklas.

 Po zważeniu wszystkich zawodników przyszedł czas na znakomity poczęstunek i wzajemną wymianę doświadczeń. Nie zabrakło także czasu na wspomnienia patrona Memoriału, któremu kilka słów podczas zakończenia poświęcił syn Piotr. Ceremonia wręczenia i losowania wspaniałych nagród oraz symboliczne opuszczenie flagi PZW zakończyły tegoroczny Memoriał Jerzego Turka. Zawody należy określić mianem bardzo udanych, dopisały bowiem - frekwencja, ryby oraz pogoda.

 

Wyniki:

1. Skibska Ewelina     23 620 pkt.

2. Kowalczyk Robert  22 450 pkt.

3. Płoński Zbigniew    21 700 pkt.

4. Kowalczyk Grzegorz         18 020 pkt.

5. Turek Mateusz       16 790 pkt.

6. Kalmus Łukasz      15 150 pkt.

7. Furmańczyk Damian         13 600 pkt.

8. Jamiołkowski Antoni           13 210 pkt.

9. Skibski Zbigniew     11 840 pkt.

10. Turek Krzysztof    11 220 pkt.

 

Serdeczne podziękowania dla burmistrza Miasta Kobyłka Roberta Roguskiego za objęcie patronatem IV Memoriału Jerzego Turka i wszystkich sponsorów za ich przychylność i niezwykłą hojność.

Patronat medialny:

Wieści Podwarszawskie

Wędkarski Świat

 

Sponsorzy:

Bolesława i Piotr Turek

burmistrz Miasta Kobyłka - Robert Roguski

Danuta i Włodzimierz Kruk

INSEL - Zbigniew Zajdenc

IRADEX - Adam Wiśniewski i Karol Zakrzewski

Jerzy Roszczyk

KONGER - Bogdan Gosztyła

ks. Jacek Dębski

KWIAKRA - A. Kwiatkowska, M. Krasnodębska

Masarnia MARETA - Teresa i Andrzej Kołbuk, Elżbieta i Wiesław Kacprzak

Piekarnia KALINKA - Jacek Pastewka

Roman Runo

Sklep U KRZYŚKA - Hanna i Krzysztof Wójcik

Studio ADICAM - Sławomir Wyszyński

 

tekst: Damian Furmańczyk

zdjęcia: Artur Kruk