Złota drużyna

Złota drużyna

 

  W ostatni weekend maja nad Kanałem Żerańskim odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Mazowieckiego. Blisko 200 zawodników walczyło o medale indywidualne i drużynowe, a także o prawo startu w Mistrzostwach Polski, które nabywał zwycięzca każdej kategorii.

 Dwudniowym zmaganiom sprzyjała perfekcyjna pogoda. Nieco mniej chętnie współpracowały za to ryby, które brały bardzo delikatnie i okazały się niezwykle wymagające. Zawodnicy musieli się mocno napracować, aby osiągnąć przyzwoity rezultat.

 Tytuły drużynowego Mistrza Okręgu broniła drużyna Koła numer 29 Kobyłka. Zespół przystąpił do zmagań w licznej i bardzo mocnej obsadzie, z wieloma indywidualnymi medalistami ubiegłorocznej rywalizacji.

 Po pierwszym dniu „niebiescy" prowadzili z niewielką przewagą nad drużyną Esox Warszawa i Konger Żoliborz. Doskonała druga tura przypieczętowała sukces kobyłkowskiego koła, które obroniło tytuł, co w realiach mocnego i bardzo wyrównanego mazowieckiego spławika wyczynowego, jest ewenementem. Trofeum przy burzliwych oklaskach podniosła do góry świeżo upieczona mistrzyni okręgu - Martyna Szpondowska.

 Na sukces złożyło się konsekwentne realizowanie nakreślonej taktyki i brak jakiejkolwiek indywidualnej wpadki, zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia.

 Poza złotem drużynowym, do kolekcji Koła nr 29 dołączyły medale i wyróżnienia indywidualne:

Martyna Szpondowska - I miejsce w kat. kobiet

Mateusz Turek - III miejsce w kat. juniorów

Michał Pazio - VI miejsce w kat. juniorów

Krzysztof Turek - II miejsce w kat. młodzieży

Damian Furmańczyk - III miejsce w kat. młodzieży

Michał Turek - VI miejsce w kat. kadetów

Łukasz Kalmus - V miejsce w kat. seniorów

 

Damian Furmańczyk