VII Memoriał Jerzego Turka

   Rekordowa frekwencja, wspaniała pogoda, okazałe nagrody, koleżeńska atmosfera i piękne ryby, których na łowisku w Ossowie nie brakuje to przepis na udane zawody wędkarskie.

O godz. 7.00 na cmentarzu parafialnym w Kobyłce zapalono znicze i złożono wiązanki na grobie patrona zawodów. Uczestniczyli w tym: najbliższa rodzina: Bolesława Turek z synem Piotrem, wiceburmistrz Miasta Kobyłka Piotr Grubek, Andrzej Grabarczyk oraz wędkarze kobyłkowskiego Koła PZW i zaproszeni goście m.in. z tłuszczańskiego Koła PZW. Od godz. 7.15 na łowisko w Ossowie przybywali uczestnicy zawodów. Wszystkim zapewniono kawę, herbatę, przekąski zimne i gorące, w tym przepyszne pyzy na gorąco ufundowane przez firmę BETI, przygotowane przez komisję gospodarczą koła.  O godz. 8.00 uroczyście rozpoczęto VII Memoriał Jerzego Turka. Poinformowano o tym, że wydarzenie odbywa się pod patronatem burmistrza Miasta Kobyłka, przedstawiono sponsorów, minutą ciszy uczczono patrona zawodów. Następnie głos zabrała Bolesława Turek i Andrzej Grabarczyk. Sędzia główny zawodów Henryk Podgórski przedstawiła zasady rywalizacji i przystąpiono do losowania stanowisk. O godz. 10.30 rozpoczęły się zawody, w których udział wzięło 59 uczestników. Zawody zakończono o godz. 14.30. Ważenie ryb, podliczenie wyników zawodów, wyłonienie najlepszych w kat. kadet, junior, kobieta, 55+, wypisanie dyplomów trwało do godz. 16.15. W tym czasie wszyscy mogli posilać się przekąskami z grilla i słodkościami ufundowanymi przez masarnię MARETA i piekarnię KALINKA z Kobyłki. W zakończeniu wydarzenia, które rozpoczęło się o godz. 16.15 uczestniczył burmistrz Miasta Kobyłka p. Robert Roguski. Zwycięzcom wręczono pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Wszystkim pozostały uczestnikom wręczono nagrody, które przypadły im w drodze losowania. We wręczaniu nagród uczestniczył burmistrz Miasta Kobyłka oraz przedstawiciele sponsorów. Uroczystego zamknięcia zawodów dokonał Robert Roguski - burmistrz Miasta Kobyłka zapraszając wszystkich do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy sponsorom:

Zawody pod patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka - Roberta Roguskiego

Patronat medialny - Wędkarski Świat, Wieści Podwarszawskie

Sponsor główny - KONGER - Bogdan Gosztyła

Sponsorzy: BETI - produkcja wyrobów garmażeryjnych - Beata Szulkowska, ks. Jacek Dębski, GUTMIX - Edmund Gutkiewicz, INSEL - Zbigniew Zajdenc, IRADEX - Adam Wiśniewski i Karol Zakrzewski, Jerzy Roszczyk, Danuta i Włodzimierz Kruk, Masarnia MARETA - Teresa i Andrzej Kołbuk, Elżbieta i Wiesław Kacprzak, Piekarnia KALINKA - Jacek Pastewka, Roman Runo z Kanady, Studio ADICAM - Sławomir Wyszyński, Hanna Wójcik - Sklep Wędkarski w Kobyłce.

Zawody sędziowali: Henryk Podgórski, Paweł Sikora, Roman Jachacy, Włodzimierz Kruk, Jan Krzysztof Skrzypkowski i Zbigniew Turek.

Najlepsi w kategoriach:

 najlepsza kobieta - Ewelina Skibska

 najlepszy kadet - Milena Duklas

 najlepszy junior - piotr Sasin

 najlepszy aktror - Grzegorz Wons

 najlepszy w kat. 55+ - Edmund Gutkiewicz

 

Największa ryba:

 karp 10 900 pkt. - Andrzej Koper

Pierwsza „10" zawodów:

1. Adam Niemiec - 24 380 pkt.

2. Andrzej Koper - 18 300 pkt.

3. Wojciech Kałuski - 14 700 pkt.

4. Edmund Gutkiewicz - 11 090 pkt.

5. Arkadiusz Strupiechowski - 10 600 pkt.

6. Andrzej Kamiński - 9 100 pkt.

7. Zbigniew Płoński - 8 850 pkt.

8. Przemysław Krakowski - 8 800 pkt.

9. Mateusz Turek - 7 100 pkt.

10. Krzysztof Turek - 6 480 pkt.