XI Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Kobyłka


 6 września na łowisku „Jegiel" w m. Nowa Wieś 50 wędkarzy, członków kobyłkowskiego Koła PZW oraz zaproszeni goście z tłuszczańskiego Koła 84 PZW, rywalizowało w zawodach wędkarskich zorganizowanych pod patronatem burmistrza Miasta Kobyłka.


Właściwa rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 8:30. Oczywiście, jak to z rybami bywa, nie wszystkim dopisały. Tym razem, najbardziej łownym brzegiem był ten z głębszą wodą, od lasu. Jak się później okazało łowiła tam pierwsza trójka zawodów: Marek Szewczyk, Paweł Duklas i Zbigniew Borkowski. Zwycięzca zawodów Marek Szewczyk znokautował wprost swoim wynikiem pozostałych zawodników. Z wagą prawie 20 kg złowionych ryb wygrał w kat. seniorów i w kat. open. W jego ręce powędrowała również piękna statuetka za największą rybę zawodów - karp o wadze 5210 g.


Wśród kadetów nie miał sobie równych Piotr Chełstowski, a w kat. młodzieży Przemek Krakowski, któremu udało się powtórzyć sukces z ubiegłego roku.


Po zawodach przyszedł czas na smaczny poczęstunek oraz wymianę doświadczeń po zawodach. Obecny na zakończeniu burmistrz Miasta Kobyłka Robert Roguski podziękował wszystkim za kontynuowanie tej, jak zawsze doskonale zorganizowanej imprezy, pogratulował najlepszym i wziął udział we wręczaniu pucharów, dyplomów i atrakcyjnych nagród rzeczowych.


Sędzią głównym zawodów był Henryk Podgórski, nierozerwalnie związany z tą imprezą od 11 lat. Pomagali mu Włodzimierz Kruk, Robert Kowalczyk i Zbigniew Turek.
Zrobieniem wspólnego zdjęcia uczestników i organizatorów zakończono zawody.


Wyniki zawodów
kat. kadet
1. Piotr Chełstowski 5 210 pkt.
2. Dawid Duklas 3 990 pkt.
kat. młodzieży
1. Przemysław Krakowski 5 190 pkt.
2. Antoni Jamiołkowski 4 530 pkt.
3. Mateusz Kowalczyk 3 200 pkt.
kat. senior
1. Marek Szewczyk 19 780 pkt.
2. Paweł Duklas 8 490 pkt.
3. Zbigniew Borkowski 8 310 pkt..
4. Ryszard Michalski 7 920 pkt.
5. Piotr Zabłocki 7 880 pkt.
6. Sławomir Borkowski 7 530 pkt.