Mateusz Turek spławikowym Wicemistrzem Polski

 W dniach 6-7 sierpnia w Oświęcimiu na kanale Dwory odbyły się spławikowe Mistrzostwa Polski w kat. kobiet i młodzieży U-23. Wzięli w nich udział Ewelina Skibska i Mateusz Turek, członkowie kobyłkowskiego Koła PZW. Dla Eweliny były to pierwsze, tak ważne zawody.

Kanał Dwory to bardzo trudne łowisko. Czwartkowy trening nie napawał optymizmem. Pojedyncze duże leszcze, trochę wymiarowych okoni to wszystko, na co można było liczyć łowiąc długą wędką. Jedynie ukleje, których w kanale nie brakowało żerowały w miarę intensywnie. Podobnie było w piątek.

Pierwszej turze rozegranej w sobotę towarzyszyło załamanie pogody. Wiele zawodniczek i zawodników łowiło tylko ukleje, a nieliczni leszcze na preferencyjnych skrajnych stanowiskach. W niedzielę właściwie wszyscy łowili tylko bardzo chimeryczne ukleje.

Ewelina ostatecznie zajęła 7 miejsce, przegrywając brązowy medal o zaledwie 65 g. Mateusz sięgnął po srebro dzięki wygraniu sektora w niedzielę. Sobotnią turę skończył na 2 miejscu. Ponad 4-kg. leszcz wyholowany 3 min. po czasie mógł dać zwycięstwo sektorowe i tak upragniony złoty medal Mistrzostw Polski. (zt)