II Spinningowe Mistrzostwa Koła 01.05.2010

 Deszczowa aura nie wystraszyła najwytrwalszych spinningistów z Koła nr 29 PZW w Kobyłce, którzy wczesnym rankiem 1 maja zgromadzili się w stanicy wędkarskiej nad Narwią w Wierzbicy, ażeby rozegrać II Mistrzostwa Koła w dyscyplinie spinningowej z łodzi.  

 

 Uczestnicy zmagali się nie tylko z trudnymi warunkami atmosferycznymi, ale również z niemrawą tego dnia aktywnością wymiarowych okoni. I dlatego ci, którzy postanowili kusić szczupaki „kopytami" i „wirówkami", zajęli punktowane miejsca i okazali się najskuteczniejsi.

Wśród uczestników zawodów powitano z entuzjazmem wędkarzy, którzy pierwszy raz w swojej karierze wędkarskiej brali udział w sportowej rywalizacji - Jana Nemskiego i Roberta Roguskiego, na co dzień Burmistrza Naszego Miasta.

Mistrzem Koła na rok 2010, drugi rok z rzędu został junior Krystian Królik z wynikiem 1180 pkt., wicemistrzem Piotr Łochnicki z wynikiem 1000 pkt. Trzecim w klasyfikacji okazał się Jan Nemski, łowiąc na białego rippera szczupaka za 800 pkt.

Ciekawostką ichtiologiczną jest to, że tego samego szczupaka, niestety już po upływie czasu zawodów, tym razem na błystkę obrotową, złowił partner z łodzi brązowego medalisty kolega Robert Roguski.

Najlepsi w klasyfikacji otrzymali okolicznościowe puchary, medale i nagrody. Zawody sędziowali: sędzia główny - Krystyna Wszołek oraz Grzegorz Kowalczyk i Krzysztof Wójcik.