VI Spinningowe Mistrzostwa Koła 18.05.2014

 

  W niedzielę 18 maja 2014 w Zegrzu Południowym na wodach Zalewu Zegrzyńskiego odbyły się VI Spinningowe Mistrzostwa Koła nr 29 Polskiego Związku Wędkarskiego w Kobyłce. Zawody zorganizowane były z łodzi w dwóch turach po 3,5 godziny każda.

Rano tuż po godzinie 6 na zawody stawiła się liczna 24 osobowa grupa spinningistów Koła 29 w Kobyłce. Po sobotniej ulewie wszyscy z obawami, co do pogody, przyjechali na zawody. Tym bardziej, że przywitała nas rano gęsta mgła, która praktycznie uniemożliwiała wypłynięcie na otwartą wodę Zalewu. Dzięki przychylnym wiatrom mgła ustąpiła już po godzinie.

Przed wypłynięciem zawodnicy spotkali się na tradycyjnej zbiórce o godznie 6.30. Zawody rozpoczął kol. kapitan sportowy Erwin Gajewski witając wszystkich oraz przedstawił sędziów: kol. Grzegorza Kowalczyka i kol. Włodzimierza Kruka. Sędzia główny omówił zasady, obszar zawodów a także rozdał wszystkim zawodnikom harmonogram zawodów z podanymi zasadami i godzinami rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych tur.

Następnie zawodnicy po wylosowaniu numerów łodzi, przygotowaniu  potrzebnego sprzętu i sygnale rozpoczynającym zawody wypłynęli na I turę.

Przez następne 3,5 godziny pięknej, słonecznej pogody zawodnicy łowili prawie same okonie, choć kol. Rafał Zbrzeźniak, jak się ostatecznie okazało, złowił największą rybę zawodów, bolenia 72 cm, która dała koledze prowadzenie po I turze.

Po godzinnej przerwie między turami i poczęstunku, który sprawnie przygotowała ekipa gospodarcza zawodów w składzie: kol. Krzysztof Kaczyński oraz  Paweł Kaczyński i Marek Szewczyk, zawodnicy wypłynęli na II turę.

Druga część zawodów okazała się mniej obfitująca w ryby. Nie złowiono żadnego szczupaka ani wymiarowego bolenia. Zdarzały się tylko pojedyncze okazalsze okonie, które zapewniły tym razem kol. Michałowi Gajewskiemu zwycięstwo w drugiej turze zawodów. I tak jak w zawodach wieloturowych liczą się dobre wyniki w dwóch turach tak kolejny raz potwierdziła się ta żelazna zasada. Po zakończeniu drugiej tury i obliczeniu przez sędziów punktacji ogłoszone zostały następujące wyniki:

Mistrzem Koła na rok 2014 został kol. Piotr Łochnicki z wynikiem 8 punktów sektorowych i 810 punktami za długość złowionych ryb. Srebrnym wicemistrzem Koła został kol. Erwin Gajewski z 10 punktami sektorowymi i 660 punktami za złowione ryby. Brązowym drugim wicemistrzem Koła został kol. Rafał Zbrzeźniak z 11 punktami sektorowymi i 2140 punktami za długość złowionych ryb.

Pozostałe miejsca zajęli:

 

4. kol. Wojciech Kałuski        11,0 pkt. sekt.  - 610 pkt. za długość ryb,

5. kol. Michał Szmurło           13,0                 - 530 pkt.

6. kol. Adam Brzeziński         13,5                 - 530 pkt.

7. kol. Paweł Duklas              15,5                 - 740 pkt.       

8. kol. Michał Gajewski         16,0                 - 630 pkt.

9. kol. Grzegorz Walkowski   21,5                 - 260 pkt.

10. kol. Tomasz Dzięcioł       22,0                 - 310 pkt.

 

Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami, medalami, dyplomami oraz talonami do sklepu wędkarskiego i nagrodami rzeczowymi.

Podziękowania należą się zawodnikom za sportową, koleżeńską atmosferę, a pozostałym uczestnikom za zaangażowanie w przygotowanie i sprawne przeprowadzenie zawodów.

Uwagi i cenne spostrzeżenia zdobyte w przeprowadzeniu trudnych dwuturowych zawodów spinningowych zostaną na pewno wdrożone w trakcie następnych zawodów organizowanych przez Zarząd Koła.

Zapraszamy na następne zawody.

Grzegorz Kowalczyk