VIII Puchar Burmistrza Kobyłki

VIII Puchar Burmistrza Kobyłki

  

 16 września na Stawach w Ossowie odbyły się VIII Zawody Wędkarskie o  Puchar Burmistrza Kobyłki. Nad wodą pojawiło się 44 wędkarzy i wędkarek, którzy liczyli na dobre połowy, ale przede wszystkim na znakomitą atmosferę i dobrą pogodę.I tak rzeczywiście było.

 Zawody uroczyście rozpoczął Jan Krzysztof Skrzypkowski, który krótkim, ale jak zwykle doskonałym przemówieniem przywitał wszystkich i dał znak do wciągnięcia flagi. Tego dokonali ubiegłoroczni zwycięzcy Pucharu. Następnie głos zabrał sędzia główny Henryk Podgórski zapoznając uczestników z zasadami rywalizacji. Kilka minut później zawodnicy przystąpili do losowania stanowisk. Ciężko było wytypować, które z nich tego dnia okażą się najlepsze, zwłaszca że dzień wcześniej dorybiono staw karpiami. Każdy liczył jednak, że przygotowana przez niego zanęta zwabi ryby bez względu na to gdzie usiądzie.

 Właściwa rywalizacja poprzedzona gruntowaniem, rozkładaniem sprzętu i nęceniem rozpoczęła się o godzinie 9:00. Po czterech godzinach wszystko było jasne. Choć nie obyło się bez „zer" wszyscy byli zadowoleni samym faktem uczestniczenia w zawodach.

 Najlepsze wyniki osiągano na stanowiskach od nr 1 do 19, tam najlepsi, Robert Kowalczyk, Tomasz Dzięcioł, Antek Jamiołkowski i Zbigniew Skibski łowili ponad 10 kilogramów ryb. Na grobli było nieco gorzej, ale łowiący tu bracia Mateusz i Krzysztof Turek złowili po 3 karpie i doławiając kilka leszczy osiągneli wyniki  ponad 8 kg.

 W klasyfikacji seniorów najlepszy okazał się Robert Kowalczyk. Drugie miejsce z największą rybą zawodów, amurem o wadze ponad 8 kg zajał Tomasz Dzięcioł, zaś trzeci był „świeżo upieczony tyczkarz" Zbigniew Skibski.

 Wśród kobiet klasą samą dla siebie była Martyna Szpondowska, wśród juniorów Antoni Jamiołkowski.

 Po zawodach przyszedł czas na smaczny poczęstunek oraz wymianę doświadczeń po zawodach. Na zakończeniu pojawił się gość specjalny i patron zawodów, burmistrz Kobyłki Robert Roguski, który podziękował wszystkim za kontynuowanie tej doskonale zorganizowanej imprezy i pogratulował najlepszym. Wziął także udział przy wręczaniu pamiątkowych pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych. Opuszczenie flagi przez zwycięzców zakończyło zawody.

 Mamy nadzieję, że za rok będziemy bawili się w równie doskonałej atmosferze i tak samo licznym składzie.

 Zawody odbyły się pod patronatem burmistrza Kobyłki Roberta Roguskiego.

Wyniki zawodów:

kat. kobiet:

1. Martyna Szpondowska - 4 270 pkt.

2. Ewelina Skibska - 1 560 pkt.

3. Marta Miszczak - 1 340 pkt.

4. Agnieszka Koza - 1 100 pkt.

kat. juniorów:

1. Antoni Jamiołkowski - 11 130 pkt.

2. Mateusz Turek - 8 060 pkt.

3. Mateusz Kowalczyk - 6 180 pkt.

4. Przemysław Krakowski - 2 740 pkt.

kat. seniorów:

1. Robert Kowalczyk - 12 840 pkt.

2. Tomasz Dzięcioł - 11 820 pkt.

3. Zbigniew Skibski - 9 840 pkt.

4. Krzysztof Turek - 8 930 pkt.

5. Michał Gajewski - 8 370 pkt.

6. Mirosław Szulc - 6 690 pkt.

7. Andrzej Szymański - 3510 pkt.

8. Łukasz Kalmus - 5 780 pkt.

9. Grzegorz Kowalczyk - 5 720 pkt.

10. Stanisław Rosłon - 5 610 pkt.