Wędkarski maraton

 W miniony weekend najmłodsi kobyłkowscy wędkarze startowali w dwóch dużych imprezach wędkarskich. 10 września na kanale Królewskim w m. Kobiałka w I Memoriale Stanisława Wolickiego, a dzień później w Spławikowych Mistrzostwach Szkółek Wędkarskich Okręgu Mazowieckiego.

W sobotnich zawodach rozegranych na kanale Królewskim kobyłkowscy wędkarze udowodnili, że nawet bez treningu potrafią łowić na tym trudnym łowisku. W kat. do lat 12 Jakub Nowakowski udanie zadebiutował w zawodach dużej rangi  i zajął 3 miejsce. Bartosz Gajewski, mistrz okręgu w kat. do lat 14, zajął 2 miejsce. W kat 16+ bezkonkurencyjny okazała się Mateusz Turek, który zdobył również puchar za największą wagę złowionych ryb. 3 miejsce w tej kat. zdobył Antoni Jamiołkowski, a Przemysław Krakowski zajął 4 miejsce, przegrywając zaledwie o 50 pkt. puchar za najcięższą rybę zawodów.

W niedzielę, uczestnicy zajęć Młodzieżowej Szkoły Wędkarstwa Sportowego wzięli udział w Spławikowych Mistrzostwach Szkółek Wędkarskich. Doskonale wypadł znowu Jakub Nowakowski zwyciężając w kat. do lat 12. W tej samej kat. Milena Duklas zajęła 2 miejsce. W kat. do lat 14 bezkonkurencyjny był Bartosz Gajewski. W najstarszej kat. do lat 16, 3 miejsce wywalczył Piotr Chełstowski, a Dawid Duklas uplasował się na miejscu 6.

W klasyfikacji drużynowej tym razem kobyłkowska młodzież musiała uznać wyższość kolegów z Błonia i Wyszkowa. Na czwartym miejscu zawody zakończyła II drużyna z Kobyłki startująca w niepełnym składzie (Jakub Nowakowski i Piotr Chełstowski). Zdobywając tyle samo pkt. sektorowych co I drużyna kobyłkowskiego Koła ustąpiła jej tylko wagą złowionych ryb. (zt)

Zdjęcia z Memoriału Stanisława Wolickiego - Roman Łysiak (Roman Łysiak Google+ )

Zadanie „Młodzieżowa Szkoła Wędkarstwa Sportowego" realizowana jest dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Kobyłka.