Faworyci nie zawiedli

 

 

 W sobotę 20 października odbyły się ostatnie tegoroczne zawody z cyklu Grand Prix Okręgu Mazowieckiego. Blisko 150 zawodników na starcie, fantastyczna pogoda i bardzo wyrównana stawka - wszystko to gwarantowało ogromne emocje i wysoki poziom rywalizacji. Wszyscy zastanawiali się, czy wreszcie któraś z drużyn będzie w stanie zatrzymać rozpędzoną lokomotywę w niebieskich strojach, która nadjechała nad Kanał Żerański pod barwami Koła numer 29 Kobyłka. Niepokonana od wielu zawodów „idealnie nastrojona maszynka do wygrywania" i tym razem była faworytem zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej - i to dosłownie w każdej kategorii.

 

Na potwierdzenie totalnej dominacji Koła nr 29 w okręgowych zmaganiach nie było trzeba długo czekać. Przy czym, jeśli podczas Mistrzostw Okręgu czy zawodów na Zalewie Wykrot można było mówić o zwycięstwie po wyrównanej, zaciętej walce, o tyle w ostatnich okręgowych zmaganiach mieliśmy do czynienia z prawdziwym nokautem. Drużyna niebieskich zdobyła 8 punktów sektorowych (minimalna liczba oznaczająca idealny występ to 7 pkt), zostawiając daleko w tyle inne bardzo mocne teamy. Jakby tego było mało w trzech kategoriach zawodnicy „smerfów" sięgnęli po indywidualne zwycięstwo w tegorocznym cyklu Grand Prix. Udało się to Mateuszowi Turkowi, jego bratu Krzysztofowi oraz Łukaszowi Kalmusowi, który powoli przyzwyczaja swoją konkurencję z kategorii seniorów do okupywania pierwszego miejsca na pudle.

 

W jednym z poprzednich tekstów porównałem passę kobyłkowskiego koła do fantastycznej serii hiszpańskich piłkarzy. Teraz widzę, że porównanie to nie było do końca trafne. Nie było, bo zwycięstwa Hiszpanów z pewnością nie są aż tak efektowne i przekonujące... To wszystko oczywiście z przymrużeniem oka, jednak jedno trzeba powiedzieć z całą pewnością. Powstała drużyna kompletna, bez słabych punktów, wygrywająca tylko i wyłącznie dzięki nienagannie pracującemu kolektywowi. I oby tak dalej panie i panowie!

 

W tegorocznym cyklu Grand Prix drużyna startowała w składzie: Martyna Szpondowska, Małgorzata Wójcik, Mateusz Kowalczyk, Michał Turek, Mateusz Turek, Michał Pazio, Antoni Jamiołkowski, Przemysław Krakowski,  Krzysztof Turek, Damian Furmańczyk, Tomasz Solka, Łukasz Kalmus, Robert Kowalczyk i Zbigniew Płoński.

Damian Furmańczyk