IV Memoriał Jarka Wiśniewskiego

 25 września na łowisku w Ossowie kobyłkowscy wędkarze po raz czwarty uczcili pamięć Jarka Wiśniewskiego, swojego kolegi „po kiju".

Były to też zawody, które miały rozstrzygnąć, kto sięgnie po tytuł „Wędkarza roku". Pogoda dopisała, ale z rybami było już nieco gorzej. Na 42 zawodników tylko 18 zeszło z rybami.

Niezwykle emocjonująca była końcówka. Przez ponad 4 godziny najcięższą rybą zawodów cieszył się Witold Zawadzki, Zbyszek i Andrzej łowili bardzo równo, Przemek po przespanych czterech godzinach zaczął odławiać karpie, do gry włączył się również Arek. Jednak największe emocje przypadły na ostatnie trzy minuty zawodów, kiedy to Mirek w ekspresowym czasie wyholował ponad 13 kg karpia i sięgnął po wspaniałą statuetkę oraz nagrodzę niespodziankę za najcięższą rybę zawodów.

Zawody przebiegły w sympatycznej, koleżeńskiej atmosferze. Dzięki hojności sponsorów nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy. Na zakończenie, głos zabrała Barbara Wiśniewska, dziękując za udział w zawodach i pamięć o Jarku.

Zawody sędziowali: Henryk Podgórski, Paweł Sikora i Jan Krzysztof Skrzypkowski.

Sponsorami zawodów byli: firma GUTMIX - Edmund Gutkiewicz, Tomasz Sulejewski, Mieczysław Brzeziński, najbliższa rodzina Jarka Wiśniewskiego, piekarnia KALINKA - Jacek Pastewka.

 

Wyniki zawodów - pierwsza dziesiątka.

1.           Kamiński Andrzej              31 640 pkt.

2.           Płoński Zbigniew              30 850 pkt.

3.           Strupiechowski Arkadiusz             16 800 pkt.

4.           Krakowski Przemysław   14 240 pkt.

5.           Pietrzak Mirosław            13 040 pkt.

6.           Zbrzeźniak Rafał               10 275 pkt.

7.           Michalski Ryszard            9 845 pkt.

8.           Zawadzki Witold              8 690 pkt.

9.           Duklas Paweł      6 635 pkt.

10.         Turlejski Janusz  6 530 pkt.