VII Puchar Burmistrza Kobyłki 04.09.2011

VII Puchar Burmistrza Kobyłki  

 Dnia 4 września na Stawach w Ossowie odbyły się VII Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Kobyłki. Jak zwykle nad wodą pojawiło się wielu znakomitych wędkarzy i wędkarek, którzy liczyli na dobre połowy, ale przede wszystkim na znakomitą atmosferą i dobrą pogodę. I tak rzeczywiście było.

 

 Komplet na łowisku (wystartowało 60 zawodników) był gwarantem emocji i ciekawej rywalizacji. Zawody uroczyście rozpoczął Jan Krzysztof Skrzypkowski, który krótkim, ale jak zwykle doskonałym przemówieniem przywitał wszystkich i dał znak do wciągnięcia flagi. Tego dokonali ubiegłoroczni zwycięzcy Pucharu. Kilka minut później zawodnicy przystąpili do losowania stanowisk. Ciężko było wytypować, które z nich tego dnia okażą się najlepsze, każdy liczył jednak, że przygotowana przez niego zanęta zwabi ryby bez względu na to gdzie usiądzie.

 

 Właściwa rywalizacja poprzedzona gruntowaniem, rozkładaniem sprzętu i nęceniem rozpoczęła się o godzinie 9:00. Od samego początku wszyscy delektowali się piękną, słoneczną pogodą. Z rybami było nieco gorzej, ale jak to bywa w wędkarstwie ryby nie zawsze biorą doskonale. Miejscowe karpie i leszcze, jakby schowały się gdzieś na środku łowiska i niechętnie współpracowały. Byli jednak tacy, którzy znaleźli na nie sposób i osiągnęli bardzo przyzwoite wyniki.

 Po czterech godzinach wszystko było jasne. Choć nie obyło się bez "zer" wszyscy byli zadowoleni samym faktem uczestniczenia w zawodach. Najlepsze wyniki osiągano na zachodniej stronie zbiornika, tam najlepsi łowili nawet 7-8 kilogramów ryb. Na wschodniej było nieco gorzej, ale i tutaj trafiały się pojedyncze amury i leszcze.

 

 W klasyfikacji seniorów najlepszy okazał się Andrzej Banaszek. Drugie miejsce z niewielką stratą zajął Robert Kowalczyk, zaś trzeci był Grzegorz Rogoziński. Wśród kobiet klasą sama dla siebie była Martyna Szpondowska. W tych trudnych warunkach osiągnęła naprawdę znakomity wynik 6260 pkt.

  Najlepiej wśród najmłodszych, czyli kadetów poradził sobie Michał Turek, wyprzedzając Huberta Kruka i Adriana Pawłowskiego. Przyszłość Koła numer 29 pokazała się z naprawdę dobrej strony.

 Bardzo wyrównana okazała się kategoria juniorów, gdzie najlepszy ze świetnym wynikiem okazał się Przemysław Krakowski, który wyprzedził Mateusza Turka i Antoniego Jamiołkowskiego.

 

 Po zawodach przyszedł czas na przepyszny poczęstunek oraz wymianę doświadczeń po zawodach. Na zakończeniu pojawił się gość specjalny i patron zawodów, burmistrz Kobyłki Robert Roguski, który podziękował wszystkim za kontynuowanie tej wspaniałej imprezy i pogratulował najlepszych. Wziął także udział przy wręczaniu pamiątkowych pucharów i opuszczeniu flagi, co oficjalnie zakończyło zawody.

 

 Mamy nadzieję, że za rok będziemy bawili się w równie doskonałej atmosferze i tak samo licznym składzie. 

 Damian Furmańczyk 

Wyniki zawodów:

kat. kobiet:

1. Martyna Szpondowska - 6260 pkt.

2. Joanna Smoczkiewicz

 

kat. kadetów:

1. Michał Turek - 5800 pkt.

2. Hubert Kruk - 1080 pkt.

3. Adrian Pawłowski - 1070 pkt.

 

kat. juniorów:

1. Przemysław Krakowski - 7570 pkt.

2. Mateusz Turek - 6340 pkt.

3. Antoni Jamiołkowski - 4920 pkt.

4. Michał Pazio - 4060 pkt.

5. Tobiasz Pawłowski - 1090 pkt.

 

kat. seniorów:

1. Andrzej Banaszek - 8480 pkt.

2. Robert Kowalczyk - 8460 pkt.

3. Grzegorz Rogoziński - 6880 pkt.

4. Łukasz Kalmus - 6630 pkt.

5. Grzegorz Kowalczyk - 5540 pkt.

6. Krzysztof Turek - 5210 pkt.

7. Andrzej Koper - 3510 pkt.

8. Tomasz Dzięcioł - 3160 pkt.

9. Zbigniew Płoński - 3090 pkt.

10. Damian Furmańczyk - 3050 pkt.