VIII Spławikowe Mistrzostwa Koła

 W niedzielę 10 kwietnia na Kanale Królewskim w m. Białołęka odbyły się VIII Spławikowe Mistrzostwa Koła nr 29 w Kobyłce. Wystartowało 30 zawodników podzielonych na 3 kategorie wiekowe. Sędzią głównym był Henryk Podgórski.

Po ostatnich zawodach okręgowych rozegranych w tym miejscu 3 kwietnia można było spodziewać się niezłych wyników. Większość nastawiła się na średnią rybę, nikt nie lekceważył jednak uklei, którymi na kanale zawsze można zbudować dobry wynik.

Po pierwszej dwugodzinnej turze nadszedł czas na przelosowanie stanowisk, posiłek i ponowną rywalizację. O godz. 15.30 zakończyła się II tura zawodów. Wszyscy oczekiwali na wyniki końcowe. We wszystkich kategoriach o wyniku końcowym decydowało konsekwentne odławianie uklei w pierwszej i drugiej turze oraz leszczy i pojedynczych ładnych płoci, w tym na odległościówkę. Mistrzem Koła został Robert Kowalczyk, a następne miejsca na podium zajęli Łukasz Kalmus i Mateusz Turek.  W kat. juniorów doskonale łowił Dawid Duklas i z 2 pkt. sektorowymi pewnie sięgnął po zwycięstwo. W kat. kadetów zwyciężyła Milena Duklas. (zt)