II Memoriał Jarka Wiśniewskiego

 Letnia pogoda, świetnie przygotowane łowisko i duża liczba zawodników to recepta na udane spławikowo-gruntowe zakończenie sezonu, które odbyło się 5 października na stawach „Jegiel" w Nowej Wsi.

W zawodach wzięło udział 41 zawodników z Kół 29 i 84 PZW. Zawody rozpoczął wiceprezes Koła nr 29 w Kobyłce Erwin Gajewski, witając wszystkich przybyłych oraz sędziów. Zebrani minutą ciszy uczcili pamięć kolegi Jarka Wiśniewskiego. Kilka słów o patronie zawodów wygłosił kol. Mieczysław Brzeziński.

Po wylosowaniu stanowisk wielu zadawało sobie pytanie, gdzie tym razem będą najlepsze wyniki. Nasłoneczniony brzeg okazał się najbardziej rybny. Bardzo dobrze rozpoczął zawody Robert Kowalczyk. Pomimo kilku niewykorzystanych brań szybko objął prowadzenie. Jednak by wygrać zawody trzeba łowić ryby przez całą turę, a sztuka ta o wiele lepiej udała się Włodzimierzowi Krukowi i doskonale czującemu się na tym łowisku Patrykowi Kochańskiemu. Ostatecznie zawody wygrał Włodzimierz Kruk, Patryk Kochański zajął drugie miejsce i w doskonałym stylu sięgnął po tytuł „Wędkarza Roku".  

 

Po obliczeniu wyników przez sędziów, we wręczeniu pucharów, dyplomów i nagród najlepszym zawodnikom, uczestniczyła najbliższa rodzina kol. Jarka Wiśniewskiego. Żona patrona zawodów podziękowała za organizację zawodów i pamięć o Jarku.

Ostatnimi zawodami organizowanymi przez kobyłkowskie Koło PZW będą zawody spinningowe, zaplanowane na 19 października, na które już teraz serdecznie zapraszamy.                            

 

Wyniki:

1. Kruk Włodzimierz          20 870 pkt.

2. Kochański Patryk          14 200 pkt.

3. Kowalczyk Robert         12 320 pkt.

4. Kochański Grzegorz      10 780 pkt.

5. Zbigniew Skibski           9 920 pkt.

6. Koper Andrzej               9 750 pkt.

7. Płoński Zbigniew           9 700 pkt.

8. Rosłon  Stanisław          8 740 pkt.

9. Gajewski Michał            8 390 pkt.

10. Szewczyk Paweł          7 990 pkt.