Zajęcia szkółki wędkarskiej 20.03.2011

  W niedzielę 20 marca nad Kanałem Żerańskim w ramach zajęć szkółki wędkarskiej odbył się trening koła numer 29 w Kobyłce. Nad wodę licznie przyjechali młodzi adepci wędkarskiego rzemiosła oraz starsi zawodnicy, dla których była to doskonała okazja aby przed Mistrzostwami Koła wypracować odpowiednią taktykę. Tuż obok trenowali zawodnicy z klubu Esox Sensas oraz Koła numer 4 - Warszawa Praga-Południe.

 

 

 Od samego rana było stosunkowo ciepło, lekko wiało z południa i świeciło słońce. Młodzi wędkarze pod kierunkiem Zbigniewa Turka oraz innych zawodników dowiedzieli się jak prawidłowo w trudnych wiosennych warunkach przygotować zanętę. W międzyczasie z zapałem przystąpili do sprzątania brzegu Kanału Żerańskiego, nad którym jak co roku zostało wiele „pamiątek" po wizytach „wędkujących inaczej".

Chwilę później, po wygruntowaniu stanowisk i rozłożeniu siatek można było przystąpić do nęcenia. W ruch poszły baty, tyczki i uklejówki. Od samego początku najwięcej satysfakcji z łowienia mieli Ci, którzy skupili się na uklejkach. Tych rybek było mnóstwo, najlepsi łowili 5 sztuk na minutę. Z tyczki łowiło się ciężko, ponieważ uklejka przechwytywała przynętę, a zbyt ciężki zestaw nie pokazywał delikatnych brań. Niektórym jednak dopisało szczęście - Marek Ratajski wyholował ładnego karpika na bardzo delikatny zestaw.

Mniej szczęścia miał Krzysiek Turek, który po zacięciu ryby mógł tylko bezradnie patrzeć jak ta urywa cienki przypon. Nieźle połowili także siedzący obok Krzysztof Skowroński i Andrzej Giluk. Ich łupem padły przede wszystkim piękne płotki.

Po treningu przyszedł czas na długie rozmowy przy grillu. Później zostało tylko zwinąć sprzęt i wracać do domu.

Młodzi wędkarzy znów mieli okazję wiele się nauczyć - wiosenny kanał okazał się bardzo wymagający, a jużza kilka dni podczas Mistrzostw Koła będzie okazja, aby przekonać się czy nauka nie poszła w las.

Damian Furmańczyk http://mazowszewedkuje.cba.pl