Zajęcia szkółki wędkarskiej 11.02.2012

 

 11 lutego w Zespole Szkół nr 3 w Kobyłce odbyły się zajęcia Młodzieżowej Szkoły Wędkarstwa Sportowego rozpoczynające nowy cykl szkoleń dla dzieci i młodzieży. Gościem specjalnym był Edmund Gutkiewicz, utytułowany wędkarz i trener kadry narodowej juniorów w wędkarstwie spławikowym.  Obecny był również Wojciech Kamiński, doskonały wędkarz, który jak mało kto potrafi w przystępny sposób przekazywać najmłodszym wiedzę o wędkarstwie spławikowym.

 

 

 

 

 To właśnie wspomniana dwójka poprowadziła zajęcia, zabierając młodzież w dotychczas zupełnie dla nich obcy świat długich wędzisk i skomplikowanych konstrukcji. Goście słuchali opowiadań wędkarskich sław z wielkim zainteresowaniem i uwagą. Z takiego wykładu można było wynieść naprawdę potężną dawkę wiedzy, a przy okazji miło spędzić sobotnie popołudnie.

 W międzyczasie Edmund Gutkiewicz miał okazję zaprezentować nowości, które firma Gut-Mix przygotowała na nadchodzący sezon. Te spotkały się z zainteresowaniem bardziej doświadczonych wędkarzy, którzy także nie zawiedli i pojawili się na zajęciach.

 Opowiadaniom mogłoby nie być końca, ale po ponad dwóch godzinach naprawdę fantastycznych zajęć, wszyscy doszli do wniosku, że takiej dawki informacji nie sposób przyswoić w jeden dzień.

 

 Przyszedł czas na podsumowanie, pytania i odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Nie zabrakło także pysznego poczęstunku, który okazał się niezłym treningiem przed „tłustym czwartkiem".

 

 Organizowanie takich zajęć to prawdziwa gratka zarówno dla młodszych jak i starszych wędkarzy. Kto przybył na spotkanie z „Panem Guciem" ten przekonał się, że nawet przedszkolaki mogę z powodzeniem zacząć swoją przygodę z wędkarstwem i w przyszłości walczyć o to, o czym Edmund Gutkiewicz marzył na początku swojej kariery - o założenie dresu z orzełkiem i reprezentowanie barw naszego kraju na międzynarodowej arenie.

 

Damian Furmańczyk