VII Olimpiada Młodzieży Wędkarskiej Wyszków 25-26.05.2013

 W dniach 25-26 maja w Wyszkowie, odbyła się VII Olimpiada Młodzieży Wędkarskiej. Kobyłkowskie Koło PZW reprezentowali: Gabriela Kozłowska, Bartosz Gajewski, Kacper Gajowniczek, Mateusz Kowalczyk i Michał Turek. Opiekunami zawodników byli: Michał Gajewski, Robert Kowalczyk, Krzysztof Turek, Zbigniew Turek i Grzegorz Gajowniczek. W sobotę odbyły się dwie konkurencje: test sprawnościowy i zawody spławikowe. Padający nieprzerwanie od piątku deszcz wymusił na organizatorach Olimpiady zmianę harmonogramu rozgrywek. Zawody spławikowe odbyły się na kompletnie nierozpoznanym i bardzo trudnym łowisku w Skuszewie. Nie przeszkodziło to jednak niebieskim po raz kolejny wygrać koronną dyscyplinę olimpiady - spławik, a Mateuszowi Kowalczykowi (kat. do lat 14) wygrać klasyfikację indywidualną.

 W niedzielę, na stadionie miejskim w Wyszkowie odbył się trójbój spinningowy i test ekologiczno-wędkarski. W teście ekologiczno-wędkarskim Gabriela Kozłowska zajęła II miejsce, a III miejsca  w swoich kat. wiekowych zajęli Bartosz Gajewski i Mateusz Kowalczyk. W trójboju spinningowym VI miejsca w swoich kat. wiekowych zajęli Mateusz Kowalczyk i Michał Turek.

 To już kolejna, bardzo udana olimpiada dla młodych kobyłkowskich wędkarzy. Ich zaangażowanie i czas poświęcony na przygotowania przełożyły się na b. dobre wyniki indywidualne i co dla nich najważniejsze - dobry wynik drużynowy. (zt)

Klasyfikacja generalna

Drużynowo:

Im Ciernik Tłuszcz

II m Błonie

III m Kobyłka

IV m Ciernik Tłuszcz II

V m Pruszków

VI m Wyszków

Indywidualnie

Kat. do lat 16

I m Piotr Sasin - Ciernik Tłuszcz

II m Michał Turek - Kobyłka

III m Michał Łuczka - Koło 2 Żoliborz

kat. do lat 14

I m Mateusz Kowalczyk - Kobyłka

II m Mateusz Sasin - Ciernik Tłuszcz

III m Patryk Łojek - Ciernik Tłuszcz

Kat. do lat 12

I m Hubert Rakowski - Ciernik Tłuszcz

II m Bartosz Krzyżak - Błonie

III m Eryk Królikowski - Pruszków

.........

VII m Bartosz Gajewski - Kobyłka

VIII m Kacper Gajowniczek - Kobyłka