Olimpiada w Wyszogrodzie

W spławiku wygrali wszystko

 

 W dniach 28 - 29 kwietnia w Wyszogrodzie odbyła się Okręgowa Olimpiada Młodzieży Wędkarskiej.  Wzięli w niej udział uczestnicy zajęć Młodzieżowej Szkoły Wędkarstwa Sportowego działającej przy Kole 29 PZW w Kobyłce. W kat do lat 14 startowali: Gabrysia Kozłowska, Mateusz Kowalczyk i Michał Turek, w kat. do lat 16: Antoni Jamiołkowski, Michał Pazio i Przemysław Krakowski. Opiekę nad zawodnikami sprawowali: Robert  Kowalczyk,  Grzegorz Kowalczyk, Krzysztof Turek i Zbigniew Turek.

 Dwudniowym zmaganiom zawodników dopisywała wspaniała pogoda. 28 kwietnia po teście sprawnościowym i trójboju spinningowym w koronnej dyscyplinie Olimpiady jaką są zawody spławikowe nasi 14-latkowie nie mieli sobie równych. I miejsce zajął Mateusz Kowalczyk, a II miejsce Michał Turek.

 Drugiego dnia łowili 16-latkowie. Doskonałe rozpoznanie łowiska i ogrom pracy, jaki w przygotowania do zawodów włożyli zawodnicy i opiekunowie przełożyło się na wygranie zawodów spławikowych. I miejsce zajął Przemysław Krakowski łowiąc piękne jazie i klenie, II miejsce Michał Pazio i III miejsce Antoni Jamiołkowski.

 Ostatnią konkurencją Olimpiady był test ekologiczny. W kat do lat 14 Gabrysia Kozłowska zajęła VI miejsce. Po podliczeniu wyników ze wszystkich konkurencji wyniki przedstawiają się następująco:

Klasyfikacja indywidualna do lat 16:

I m. - Antoni Jamiołkowski

II m. - Michał Pazio

 

Klasyfikacja indywidualna do lat 14:

V m. - Mateusz Kowalczyk.

 Wielkie słowa uznania należą się kolegom z Koła 84 Ciernik z Tłuszcza, którzy w klasyfikacji drużynowej zajęli I i III miejsce oddając II miejsce drużynie z Błonia. Słowa uznania należą się również wszystkim sędziom zawodów, paniom z internatu w Wyszogrodzie za pyszne jedzenie oraz wszystkim zawodnikom za sportową, koleżeńską atmosferę.