O zanętach i przynętach słów kilka.


  22 marca w ramach Młodzieżowej Szkoły Wędkarstwa Sportowego działającej przy kobyłkowskim Kole PZW odbyły się zajęcia mające na celu zapoznanie najmłodszych wędkarzy z prawidłowym przygotowaniem przynęt i zanęt wędkarskich. Takie zajęcia wpisały się już na stałe w cykl szkoleń młodzieży, a poprowadzili je Adam Niemiec i Wojciech Kamiński, członkowie kadry narodowej w dyscyplinie spławikowej, zawodnicy klubu wędkarskiego Traper Siedlce. Przynęty i zanęty w wędkarstwie spławikowym to temat rzeka. Oczywiście nie sposób w czasie jednych zajęć poznać tajniki wędkarskiej kuchni, ale zdobywana od podstaw wiedza przyda się wszystkim uczestnikom zajęć, jak również ich opiekunom. Była to też wspaniała okazja by tę wiedzę już następnego dnia wykorzystać i utrwalić sobie nad wodą, bowiem 23 marca uczestnicy zajęć Młodzieżowej Szkoły Wędkarstwa Sportowego spędzili nad Kanałem Królewskim w miejscowości Białołęka.

  Zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa nad wodą i zasadami prawidłowego zachowania się na łowisku. Samodzielnie przygotowali zanęty, gliny, przynęty i przystąpili do wędkowania. Wielu z nich po raz pierwszy miało kontakt z wędkami używanymi w czasie zawodów sportowych. Instruktorzy w profesjonalny sposób pokazali jak: posługiwać się wędką z pełnym zestawem, mierzyć grunt, zarzucać i prowadzić zestaw, rozpoznawać brania ryb, zacinać i holować ryby. Wszystkim uczestnikom zapewniono ciepły poczęstunek i napoje o co zadbali niezawodni gospodarze Koła.

  W ramach zajęć uprzątnięto brzeg Kanału Królewskiego w m. Białołęka. Zadanie „Młodzieżowa Szkoła Wędkarstwa Sportowego" realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Kobyłka. (zt)