Wszystko o zanętach i przyęntach nad wodą

 Pierwszy dzień wiosny to już tradycyjne zajęcia poświęcone zanętom i przynętom. W tym roku, zajęcia te połączone zostały również ze wspólnym wędkowaniem, a sprzyjała temu prawdziwie wiosenna pogoda. 21 marca nad Kanał Królewski w m. Białołęka przyjechali uczestnicy zajęć Młodzieżowej Szkoły Wędkarstwa Sportowego, instruktorzy oraz gościnnie koledzy z Tłuszcza. Zajęcia prowadzone przez spławikowych drużynowych Mistrzów Świata Wojciecha Kamińskiego i Adama Niemca, zawodników klubu wędkarskiego Traper Siedlce, to wspaniała okazja do zgłębienia tajników wędkarstwa spławikowego zarówno jeśli chodzi o przygotowanie zanęt jak i wspólne wędkowanie. Oczywiście nie sposób w czasie jednych zajęć zapoznać z tajnikami wędkarskiej kuchni, ale zdobywana od podstaw wiedza przyda się wszystkim uczestnikom zajęć, jak również ich opiekunom.

Po przygotowaniu zanęt i przynęt przyszedł czas na wspólne wędkowanie. Instruktorzy w profesjonalny sposób pokazali jak: posługiwać się wędką z pełnym zestawem, mierzyć grunt, zarzucać i prowadzić zestaw, rozpoznawać brania ryb, zacinać i holować ryby. Wszyscy łowili ryby. Jedni ukleje, które tego dnia brały doskonale, inni płocie, krąpie i okonie. Niektórych trudno było oderwać na gorący posiłek przygotowany przez gospodarzy Koła i słodkości ufundowane przez piekarnię KALINKA, a jeszcze innych trudniej było namówić rodzicom na powrót do domu.

W ramach zajęć uprzątnięto również brzeg Kanału Królewskiego w m. Białołęka.  Zadanie „Młodzieżowa Szkoła Wędkarstwa Sportowego" realizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Kobyłka.

W tym roku także firma KONGER, na potrzeby zajęć Młodzieżowej Szkoły Wędkarstwa Sportowego, przekazała niezbędne akcesoria w postaci drabinek, żyłek, spławików, ciężarków do przygotowania zestawów spławikowych jak również sprzęt na potrzeby zajęć rzutowych. (zt)