III Zawody Spinningowe o Nagrodę przew. Rady Miejskiej w Kobyłce 02.10.2011

III Towarzyskie Zawody Spinningowe Koła 29 PZW
o Puchar Przewodniczacej Rady Miejskej w Kobyłce

 W niedzielę 2 października członkowie Koła nr 29 Polskiego Związku Wędkarskiego z Kobyłki spotkali się na III zawodach spinningowych o Nagrodę Przewodniczącej Rady Miejskiej w Kobyłce. Miejscem zawodów była rzeka Narew w m. Czarnowo k. Pomiechówka gdzie znajduje się gościnna stanica Koła 21 PZW z Wołomina.
Poranek przywitał wszystkich lekką mgłą oraz zachmurzonym niebem tak więc możliwość rozpalenia ogniska czy napicie się gorącej kawy lub herbaty przed wyruszeniem na sześciogodzinną turę zawodów było bardzo wskazane.
 Zawodnicy po potwierdzeniu obecności stawili się na odprawie, którą rozpoczął prezes Koła kol. Jan K. Srzypkowski witając wszystkich wraz z sędziami oraz kapitanem sportowym Koła kol. Erwiem Gajewskim.
O godzinie 8.30 po wylosowaniu łodzi i przygotowaniu sprzętu rozpoczęły się zawody. Rzeka Narew na odcinku poniżej zapory w Dębem budzi respekt wśród wędkarzy pragnących połowić z łodzi. Dlatego koniecznym wyposażeniem dla lepszego sprawdzenia miejsc żerowania dorodnych szczupaków czy okoni jest silnik, chyba że dysponuje się niewyczerpanym zasobem energii i korzysta się tylko z pary wioseł.
W trakcie trwania zawodów na 21 zawodników nieliczna tylko grupka spinningistów mogła pochwalić się dobrymi wynikami lub w ogóle złowieniem choć jednego wymiarowego drapieżnika.
 Wyniki na zakończenie tury potwierdziły niestety słabe żerowanie ryb. Tylko 6 zawodników mogło pochwalić się wymiarowymi okoniami a kol. Grzegorz Walkowski jako jedyny szczupakiem (55 cm), który zapewnił mu zwycięstwo w zawodach.

Wyniki zawodów:
1.Grzegorz Walkowski -1200 pkt,
2.Mariusz Wasilewski -1150 pkt,
3.Tomasz Popowski -580 pkt,
4.Adam Brzeziński -390 pkt,
5.Wojciech Kałuski -290 pkt,
6.Andrzej Banaszek -260 pkt.


Grzegorz A. Kowalczyk
Sędzia Główny