Podlodowy Puchar Prezesów 22.01.2017

 Tegoroczne towarzyskie zawody podlodowe o Puchar Prezesów Kół 29 i 84 PZW, rozegrane 22 stycznia, odbyły się przy prawdziwie wiosennej pogodzie, i w tradycyjnie wspaniałej koleżeńskiej atmosferze. Ze zgłoszonych 24 zawodników w zawodach wystartowało 20. Po sprawnie przeprowadzonej odprawie i otwarciu zawodów rozpoczęła się czterogodzinna tura.

Większość wędkarzy udała się w okolice mostu, w miejsce podobno obfitujące w drobne płocie, krąpie i  wymiarowe okonie. Niewielka grupa zawodników wybrała inną taktykę. Poszukiwali większych ryb na głębszej wodzie. Stali bywalcy łowiska opowiadali o dużych płociach i okoniach łowionych całkiem niedawno, lecz te, tego dnia nie dopisały. Wędkarzom nie pomogły sprawdzone „wyszkowianki", „diabełki" i inne łowne przynęty.

Aby sięgnąć po zwycięstwo, jak to zwykle bywa, trzeba doskonale znać łowisko i zwyczaje żyjących tam ryb. Płocie i okonie doskonale reagowały na lekkie, finezyjne mormyszki o czym przekonali się ci, którzy po zakończeniu zawodów postanowili  jeszcze powędkować.

O gorący posiłek po zawodach zadbali jak zawsze niezawodni Robert Rawski, Paweł Narewski i Robert Kowalczyk. Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe zakupiono z funduszy Kół 29 i 84 PZW, a wręczyli je prezesi: Zbigniew Turek i Wacław Tlaga oraz sędziowie: Roman Jachacy i Włodzimierz Kruk. (zt)

Wyniki zawodów:

1.           Brzeziński Adam - 795 pkt.

2.           Szymański Andrzej - 710 pkt.

3.           Brzeziński Mieczysław - 675 pkt.

4.           Turek Zbigniew - 555 pkt.

5.           Duklas Paweł - 500 pkt.

6.           Płoński Zbigniew - 325 pkt.

7.           Chmiel Paweł - 315 pkt.

8.           Skibski Zbigniew - 250 pkt.

9.           Borkowski Zbigniew - 225 pkt.

10.         Chmiel Piotr 205 - pkt.