Podium dla Kobyłki

Spławikowcy z Kobyłki zdominowali tegoroczne rozgrywki o Grand Prix Okręgu Mazowieckiego. Zwycięstwo drużynowe, praktycznie zagwarantowali sobie już po trzech turach, ale pozostała jeszcze rywalizacja o jak najlepsze miejsca w klasyfikacji indywidualnej.

23 października, na kanale Królewskim rozegrana została ostatnia tura spławikowych zawodów o Grand Prix Okręgu Mazowieckiego PZW. Sobotni trening napawał optymizmem. Po tygodniowym załamaniu pogody wreszcie zaczęły brać płocie i leszcze, jednak na bardzo rybne zawody nie było co liczyć. Zgodnie z przewidywaniami najmniej rybna okazała się „Kobiałka".  Tu na ryby można było liczyć tylko od strony Warszawy, im dalej tym gorzej.

Ostatecznie drużyna kobyłkowskiego Koła zajęła w tych zawodach 3 miejsce. Doskonale wypadli kadeci: Bartosz Gajewski i Milena Duklas. Jeszcze lepiej poszło młodzieżowcom, Mateusz Turek zdecydowanie wygrał swój podsektor, a Antoni Jamiłokowski zajął 2 miejsce. W kat. seniorów dobrze połowił Łukasz Kalmus, zajmując 2 miejsce w podsektorze.

Tegoroczne drużynowe zwycięstwo w rocznej klasyfikacji spławikowego GPX OM PZW jest drugim z rzędu i 4 w ośmioletniej historii Koła. Od 2011 r. kobyłkowska drużyna w rocznym cyklu rozgrywek jest na podium. Trzykrotnie również sięgnęła po drużynowy tytuł Mistrzostw Okręgu.

Z osiągnięciami drużyny wiążą się również sukcesy indywidualne. Tegoroczny sezon przyniósł ich wiele. W kat. kadetów zwyciężył Bartosz Gajewski, na trzecim miejscu uplasowała się Milena Duklas. W kat juniorów Piotr Sasin zajął 4 miejsce, a Mateusz Kowalczyk 5 miejsce. Ewelina Skibska zajęła 2 miejsce w kat. kobiet. Kategorię młodzieży zdominowali Mateusz Turek, Antoni Jamiołkowski i Przemysław Krakowski. W kat. seniorów Łukasz Kalmus zajął 2 miejsce, Krzysztof Turek 5 miejsce i Robert Kowalczyk 11 miejsce.

Zakończenie sezonu sportowego było też zakończeniem realizacji zadania publicznego pn. Młodzieżowa Szkoła Wędkarstwa Sportowego, które realizowana jest dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Kobyłka. (zt)