V Memoriał Jerzego Turka 04.05.2014

V Memoriał Jerzego Turka

 Tegoroczny Memoriał, przez wielu długo wyczekiwany, należał niestety do najmniej rybnych. Kilkudniowe ochłodzenie z porannymi przymrozkami skutecznie zniechęciło ryby na łowisku w Ossowie do żerowania. Były to też pierwsze od lat zawody na tym łowisku, gdzie metoda spławikowa nie odegrała praktycznie żadnej roli.

Tradycyjnie o godz. 7.00 uczestnicy zawodów, rodzina Patrona zawodów oraz burmistrz Kobyłki Robert Roguski złożyli wiązanki i zapalili znicze na grobie p. Jerzego. O godz. 8.00 na łowisku w Ossowie uroczyście rozpoczęto wędkarskie święto, poświęcone pamięci znanego i lubianego aktora Jerzego Turka. Wspomnieli go aktor Grzegorz Wons oraz żona Bolesława. Losowaniu stanowisk towarzyszyły duże emocje, bo dobre losowanie, na tym, jak się okazało chimerycznym łowisku, było kluczem do osiągnięcia dobrego wyniku. O godz. 10.30 rozpoczęło się wędkowanie. 56 zawodników w ciągu 4 godzin chciało przechytrzyć wyjątkowo ospałe tego dnia ryby. Sztuka ta, niestety udała się niewielu z nich. Po ok. godzinie rywalizacji wyraźnie na prowadzenie wyszedł Mateusz Turek, odławiając 3 karpie. Łowiący obok Adam Niemiec nie dawał jednak za wygraną. Ostania godzina należała do niego. Łowiący na drugim brzegu Adam Brzeziński deklasował łowiących po bokach kolegów. Pozostali zawodnicy byli niestety tłem dla tych trzech wędkarzy i nie było to spowodowane brakiem wędkarskiego kunsztu, a po prostu brakiem możliwości, w przypadku wielu, złowienia choćby jednej rybki. Kluczem do zwycięstwa okazało się finezyjne wędkowanie na bardzo dalekim dystansie, metodą gruntową.

Pomimo słabych wyników, wszyscy w doskonałych humorach oczekiwali na uroczyste zakończenie zawodów. Oczekiwanie umilała doskonała kuchnia o co zadbała grupa gospodarcza Koła oraz towarzysząca wszystkim wspaniała koleżeńska atmosfera. Cóż, każdy chciałby wygrać, złowić największą rybę i może tego dokonać już za rok, na następnym Memoriale, o czym powiedział na zakończenie burmistrz Kobyłki Robert Roguski.

 

Wyniki zawodów:

kat. kobiet

1. Małgorzata Śliwińska - 450 g

kat. juniorów

1. Piotr Sasin - 3180 g

2. Antoni Jamiołkowski - 2770 g

3. Przemysław Krakowski - 400 g

kat. kadetów

1. Milena Duklas - 400 g

2. Dawid Duklas - 380 g

3. Oliwia Kowalczyk - 360 g

kat. seniorów

1. Mateusz Turek - 16 000 g

2. Adam Niemiec - 15 960 g

3. Adam Brzeziński - 7 250 g

4. Wiesław Białek - 3660 g

5. Grzegorz Kochański - 2160 g

6. Mirosław Pietrzak - 2070 g

Największa ryba zawodów - karp 2680 g złowiony przez Mateusza Turka.

Sędziowie: Henryk Podgórski, Krystyna Wszołek, Zbigniew Turek, Krzysztof Wójcik a pomagali im: Jarosław Jamiołkowski, Tomasz Wójcik oraz Michał Turek.

Sponsorzy zawodów:

Zawody pod patronatem burmistrza

Miasta Kobyłka Roberta Roguskiego

Patronat medialny: Wędkarski Świat,

Wieści Podwarszawskie

Sponsor główny:

KONGER - Bogdan Gosztyła

Sponsorzy:

BETI - produkcja wyrobów

garmażeryjnych - Beata Szulkowska

ks. Jacek Dębski

GUTMIX - Edmund Gutiewicz

INSEL - Zbigniew Zajdenc

IRADEX - Adam Wiśniewski i Karol Zakrzewski

Jerzy Roszczyk

Danuta i Włodzimierz Kruk

Małgorzata Śliwińska

Masarnia MARETA: Teresa i Andrzej

Kołbuk, Elżbieta i Wiesław Kacprzak

Piekarnia KALINKA - Jacek Pastewka

Piotr Turek

Roman Runo

Sklep Wędkarski „U Krzyśka"

-  Hanna i Krzysztof Wójcik

Studio ADICAM - Sławomir Wyszyński

 

Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć: