Spławikowe Mistrzostwa Koła 30.03.2014

W niedzielę 30 marca na Kanale Królewskim w m. Białołęka odbyły się V Spławikowe Mistrzostwa Koła nr 29 w Kobyłce. Na starcie stawiło się 32 zawodników podzielonych na 4 kategorie wiekowe. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał burmistrz Miasta Kobyłka Robert Roguski, który towarzyszył również zawodnikom w trakcie przygotowań do I tury.

Zajęcia Młodzieżowej Szkoły Wędkarstwa Sportowego, które odbyły się w tym miejscu tydzień wcześniej zapowiadały dobre wyniki. W łowisku dominowały krąpie i ukleje, przyłowem były leszcze i płocie. Zimna noc i poranny przymrozek sprawił, że ukleje, na które liczyli nie tylko najmłodsi uczestnicy zawodów nie brały. Należało łowić średnią rybę, niekiedy z różnych dystansów.

Po pierwszej dwugodzinnej turze nadszedł czas na przelosowanie stanowisk, posiłek i ponowną rywalizację. Niestety, mimo przepięknej słonecznej pogody, ukleje tak wyczekiwane przez najmłodszych zawiodły.

O godz. 15.20 zakończyła się II tura zawodów. Ważeniu ryb, jak zwykle towarzyszyły emocje i wszyscy oczekiwali na wyniki końcowe. Bardziej doświadczeni zawodnicy, którym „nie poszło" w I turze, w II osiągnęli lepsze rezultaty, jak np. Robet Kowalczyk, który ostatecznie zajął III m. w kat. seniorów. W kat. kobiet większa waga złowionych ryb dała zwycięstwo Małgorzacie Śliwińskiej. Najrówniej w obu turach połowił Mateusz Turek, debiutując w kat. seniorów został Mistrzem Koła. W kat. kadetów zwyciężyła Martyna Rudnik, a w  kat. juniorów Antoni Jamiołkowski. (zt)