III Spinningowe Mistrzostwa Koła 08.05.2011

III Spinningowe Mistrzostwa Koła nr 29
Polskiego Związku Wędkarskiego w Kobyłce

 

 W niedzielę 08 maja 2011 w Zegrzu Południowym odbyły się III Spinningowe Mistrzostwa Koła nr 29 PZW w Kobyłce.
Już przed godziną siódmą stawiła się rekordowa liczba uczestników zawodów.W Mistrzostwach Koła brało udział 21 zawodników.

 

 

 Zawody rozpoczął prezes Zarządu Koła kol. Jan K. Skrzypkowski witając wszystkich przy-byłych w imieniu organizatorów - Zarządu Koła. Następnie zabrał głos sędzia główny kol. Henryk Podgórski, który przedstawił regulamin oraz harmonogram zawodów, a szczegóły organizacyjne i obszar łowiska przedstawił kapitan sportowy Erwin Gajewski.
 Zaplecze gastronomiczne ze specjałami z grilla od samego rana zapewniali bracia Piotr i Paweł Kaczyńscy.
Po sobotnim ochłodzeniu i deszczu, tuż przed rozpoczęciem zawodów o godzinie ósmej, zza chmur wyjrzało słońce. Jednak optymizm pogodowy nie przełożył się na aktywność wymiarowych okoni i szczupaków. I choć słońce grzało coraz mocniej, to nie zdołało przekonać drapieżników do współpracy z wędkarzami.
 Mistrzem Koła nr 29 PZW w Kobyłce w dyscyplinie spinningowej na rok 2011 został kol. Michał Gajewski - 180 punktów, drugie zajął Michał Szmurło - 130 punktów, a brązowym medalem nie mógł się nacieszyć kol. Wiesław Mikurenda.
 W zawodach tradycyjnie brał udział kol. Robert Roguski, na co dzień burmistrz Miasta Kobyłka, który na zakończenie wraz z prezesem Zarządu Koła i sędzią głównym - gratulował uczestnikom spinningowego zapału i determinacji, najlepszym wręczył puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Uczestnicy rozstali się w przekonaniu, że nawet sportowe, wędkarskie niepowodzenia nie zgaszą pozytywnej, przyjacielskiej atmosfery, towarzyszącej spotkaniom nad wodą.

G.A.Kowalczyk
Sędzia Sekretarz