Wędkarski Dzień Dziecka

 

 31 maja na gliniankach w Zielonce kobyłkowskie Koło PZW zorganizowało zawody wędkarskie i piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Odbyły się zawody spławikowe, rzutowe oraz test sprawnościowy. Zadbano również o słodkości, ciepłe przekąski i napoje, które umilały najmłodszym i ich opiekunom czas nad wodą. Puchary, medale i nagrody rzeczowe zakupione zostały w ramach realizacji zadania publicznego pn. Młodzieżowa Szkoła Wędkarstwa Sportowego. Nagrody rzeczowe ufundowali również: Małgorzata Śliwińska, Stanisław Rosłon oraz Włodzimierz Kruk. W uroczystym zakończeniu zawodów wziął udział burmistrz Kobyłki Robert Roguski, który spróbował swoich sił w posługiwaniu się długą wędką oraz innych konkurencjach, w tym łowieniu rybek z basenu i posługiwaniu się wędką rzutową.

Serdeczne podziękowania należą się piekarni KALINKA za słodkości i pieczywo oraz masarni MARETA za kiełbaski i kaszankę na grilla.

W organizację Wędkarskiego Dnia Dziecka aktywnie włączyli się również trochę starsi koledzy wędkarze: Krzysztof Turek,  Przemek Krakowski, Michał Turek i Mateusz Kowalczyk.

 

Wyniki zawodów spławikowych

1.     Natalia Rosłon 1655 pkt.

2.     Oliwia Kowalczyk 1385 pkt.

3.     Jakub Dzięcioł 1140 pkt.

4.     Bartłomiej Piwko 1070 pkt.

5.     Julia Filipkowska 945 pkt.

6.     Milena Duklas 935 pkt.

7.     Bartosz Gajewski 920 pkt.

8.     Mateusz Gajewski 915 pkt.

9.     Antoni Muliński 885 pkt.

10.  Małgorzata Szewczyk 870 pkt.

11.  Marcin Kalicki 805 pkt.