Spławikowe Grand Prix Okręgu Mazowieckiego PZW dla Kobyłki

Przed ostatnią turą Spławikowego GPX Okręgu Mazowieckiego PZW kobyłkowscy wędkarze zajmowali 1 miejsce. Duża przewaga w łącznej wadze ryb i „małych punktach” nad kolegami z Błonia stawiała ich w roli faworytów tegorocznych rozgrywek.

24 września, na kanale Królewskim rozegrana została ostatnia tura spławikowych zawodów o Grand Prix Okręgu Mazowieckiego PZW. Treningi przed zawodami napawały optymizmem. Rybą dominującą była płoć. W czwartej godzinie zawodów można było liczyć na pojedyncze leszcze, a na niektórych stanowiskach, porośniętych grążelami, skutecznie można było odławiać duże ukleje.

Ostatecznie drużyna kobyłkowskiego Koła zajęła w tych zawodach 2 miejsce. Doskonale wypadli seniorzy: Robert Kowalczyk i Krzysztof Turek – wygrali swoje podsektory, a Łukasz Kalmus zajął 3 miejsce. W kat. U-20 Paweł Pietrucha wreszcie przełamał złą passę i zdecydowanie wygrał swój sektor. Dobry występ zaliczyli również Ewelina Skibska, Mateusz Turek i Jakub Nowakowski, zajmując 3 miejsca w swoich podsektorach.

Tegoroczne drużynowe zwycięstwo w rocznej klasyfikacji spławikowego GPX OM PZW jest trzecim z rzędu i 5 w historii Koła. Od 2011 r. kobyłkowska drużyna w rocznym cyklu rozgrywek jest na podium. Czterokrotnie również sięgnęła po drużynowy tytuł Mistrzostw Okręgu.

Z osiągnięciami drużyny wiążą się również sukcesy indywidualne. Tegoroczny sezon przyniósł ich wiele. W kat. kadetów 4 miejsce zajął Bartosz Gajewski a 6 miejsce, debiutujący w zawodach okręgowych Jakub Nowakowski. Ewelina Skibska zajęła 1 miejsce w kat. kobiet. Kategorię młodzieży wygrał Mateusz Turek. W kat. seniorów Robert Kowalczyk zajął 1 miejsce, a Krzysztof Turek 3 miejsce.

W zawodach okręgowych udział brali również uczestnicy zadania publicznego pn. Młodzieżowa Szkoła Wędkarstwa Sportowego, które realizowana jest dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Kobyłka. (zt)